Archiwum Wołąsewicza
Inne pozycje związane z naszymi rodzinami
|
|
Robert Bielecki. "Polacy w Legii Cudzoziemskiej 1831-1879" Warszawa - Łódź 1992 W publikacji autor przedstawia informacje o Polakach
służących w Legii Cudzoziemskie w latach 1831-1879. Opracowanie zostało
stworzone na podstawie tzw. Rejestrów Legii, które przechowywane są w archiwach Service Historique de l’Armee de Terre
(SHAT) w forcie Vincennes pod Paryżem [zobacz] W
rejestrze znalazłem jeden rekord który nas zainteresuje:
s. 380
WOLASEWICZ JanUr. 6.1.1828 w
Sopockach, s. Andrzeja. Żoł. Dywizji kozaków sułt. Zagna. 2.9.56 w
Konstantynopolu do 2p. cudzoziemskiego na 5 lat. Fizylier, woltyżer, Afryka
1856-58, odesłany 13.1.59 po anulowaniu angażu, otrzymał świadectwo dobrej
służby, skierowany do Marsylii.
Publikacja
jest w posiadaniu autora serwisu, znajdują się w niej następujące biogramy* :
Abramowicz
Adamowicz
Adamowski
Adamski
Ambroziewicz [Ambroszewicz]
Ambrożewski
Andruszkiewicz
Andruszkowski
Andrzejewski
Antoni
Antoniewicz [Antonowicz]
Antoszek
Arkiewicz [Artkiewicz]
Asiekiewicz [Asinkiewicz]
Augurski
Baczyński
Badechowski
Badnicki
Badyński
Bagniewski
Baildoński
Bajewski
Bakonis
Bakoński
Balajszyc [Bałajszyc,
Bałajszys, Bałejszysz, Bałaszys]
Banalis
[Bonalis]
Bandaż
[Bondasz, Bondat]
Bandulski [Benduski]
Bańkowski
Barankow
Baranowski
Barański
Bardecki
Bargiński
Barskowski
Bartkowski
Bartochowski
Bauer
Bąkowski
Bebarski [Beborski]
Bebulski [Bibulski]
Bekierski
Beliński
Belkowski
Bełdowski
Bełziński
Bendkowski
Bennighaus
Berezowski
Bergholz
Berkowicz
Bernatowicz
Bettin
Beyło [Buyło, Bujło, Boyło]
Białobłocki
Bielawski
Bielecki
Bieliński
Bielkiewicz [Bielskiewicz]
Bielski
Biergułka [Beregułka,
Bierguszko]
Biernacki
Bierzyński [Bieczyński]
Biliński
Biskup
Bisocki
Bitterlich
Blandwicki [Blandowski]
Blaszke
Błaszczyk
Błeszyński
Błędowski
Bobek
Bobrowicki [Bobrowski]
Bockoff [Bokow, Bukow]
Boe
Bogdanowicz [Bohdanowicz]
Bogucki
Boguszewicz
Bokowski
Bolkowski-Rola
Bomski
Boniewski
Bonikowski
Bonkiewicz [Bonikiewicz]
Bońkowski
Borawski
Borkacki
Borkowski
Borowski
Bortkiewicz
Boruta [Boneta]
Borzewski
Bosiński
Boski
Bossak
Botwiński
Branicki
Bromka
Broski [Breski?]
Brunakowski
Bruziński
Brynk
Brzeski
Brzeziński
Brzeżański
Brzostowski
Brzozowski
Brzuchowski
Bucek [Buczek]
Buczkowski
Budrewicz
Budziszewski
Bukowski
Burba
Burchowski
Burdajewicz
Burhard [Burchard]
Buriański
Burski
Bursztyński
Butkiewicz
Butkowski
Byczkowski
Bydkowski
Bystrzyński
Cavé [Kawecki]
Charłampowicz
Charłowski
Charytański [Charełowski]
Chlebzewicz
Chławaty
Chodnikiewicz
Chojnacki
Chołoniecki
Choski
Chruściński
Chwiałkowski
Cieciszowski [Cieciszewski]
Cieckiewicz
Cieplicki
Cieszkowski
Cieślicki
Cimochowicz [Cymochowicz]
Ciszewski
Cybulski
Czaplicki
Czapryński
Czapski
Czarkiewski
Czarnecki
Czarnowski
Czechowicz
Czechowski
Czerabski
Czerapiński
Czerejski [Czereyski]
Czernicki [Czernecki,
Czerniecki]
Czernik
Czerski
Czerwiński
Czerwoński
Czeryński
Czubkowski
Czupryński
Czyżewicz
Damiński
Daniejewski
Danielak
Dankowski
Dapszys
Daszkiewicz
Dąbrowski
Debalski [Dybalski]
Dejczakowski
Dekalczuk
Dekański
Dembiński
Dembski
Derengowski
Długolewski [Długołyski]
Dobrowolski
Dobrski
Dobrzański
Doliwa
Dollinger
Dolny
Dołobowski
Domański
Dorantowicz
Doroczkiewicz [Doroszkiewicz]
Dowbor
Drabik
Drążewski
Drohojowski
Drompowski
Drozdowski
Drożdżewski
Drzewiecki
Duciński
Duk [Dank]
Dulewicz [Dulcewicz]
Duszewicz
Duszyński
Dyczkowski
Dylewski
Dziacko
Dziakowski
Dzieczkowski
Dziewoński
Dzikowski
Dzikucz [Dzikusz]
Emski
Fabrowski
Fastykowski
Federowicz
Fijałkowski
Filipiak
Filipienko
Filipowicz
Filipowski
Filitycz [Fieletycz]
Fincow
Florkowski
Frankowski
Frąckowiak
Furmański
Gabierski
Gadomski
Gaginowski
Gajdamowicz [Hajdamowicz]
Gajdziński
Gajewski
Gancarski
Garecki
Gasztowtt
Gatowicki
Gaucz
Gauszyński
Gawroński
Gawryluk
Gąsowski
Gąssowski
Gebułtowski [Gebułowski]
Geleński
Genetowski
Gerchowski [Gerszowski]
Gerytz
Gesterski
Giedroyc
Gierałtowski
Gierasiński
Giżewski
Glinkowski
Gliszczyński
Gliziński
Głaskowski
Głowiński
Godlewski
Goldemberg
Goldzneig [Goldzweig]
Gołembiowski
Gorzkowski
Górewicz
Górski
Grabiński
Grabowski
Graczykowski
Gratkowski
Greslewicz
Grodecki
Grodnicki
Grodzicki
Grodzki
Groncz
Gruszczyński
Gruszecki
Grzyb
Gubernik [Kubernik]
Gucki
Guerinot
Gujardowski
Gulajew
Gulski
Gurczak
Gurowski
Gurzyński
Guzek
Gzowski
Hadzicki
Hagen
Hanc
Hanszak
Harasimowicz
Hartmański
Hawryluk [Gawrylik, Hawryliusz]
Hawryłowicz
Herczyński
Herzberski
Hołodkowski
Hołowczenko [Hołowaczko]
Hołubowicz
Honzowski
Horain
Hordziewski [Hordziejewski]
Horodnicki [Gorodecki,
Horodecki]
Horodyński
Howański
Hrehorow [Gregorys]
Hrehorowicz [Gregorowicz]
Hromakowski [Gronakowski]
Hryniewicz
Hyryk [Gyryk, Hyrik]
Idziak
Ilnicki
Inowadzki
Iwanczewski
Iwanowicz
Iwanowski
Iżycki
Jabłoński
Jacewicz
Jagielski
Jagoszok [Fadaszczuk]
Jakobiński
Jakóbowski
Jakubowski
Janczewski
Janicki
Janiszewicz [Janisiewicz]
Janiszewski
Jankowski
Jankus [Jankusz]
Janowicz
Janowski
Januszkiewicz
Jarkiewicz
Jaroszowski [Jarogowski]
Jaroszyński
Jarski
Jarzembski
Jarzyna
Jasielski
Jasieński
Jasiński
Jastrzębowski
Jaworski
Jechieliński
Jegeński
Jeleński
Jerken
Jerzykiewicz
Jesko
Jędrzejewski
Józefowicz
Juchnowicz
Jungman
Jurcewicz
Jurgiewicz
Kacewicz [Kaczewicz]
Kaczanowski
Kaczkowski
Kaczmiński
Kaczorowski
Kaczyński
Kadokierski
Kadowski
Kajrewicz
Kakowski
Kałuski
Kamieński [Kaniewski]
Kamiński
Kanewicz
Kanopski
Kapcewicz [Kopicel]
Karaczan
Karasiewicz [Karaszewicz]
Karaś
Karażynicki
Karczewski
Kardaszewski
Karłowski
Karmazyn [Karmozyn]
Karolewicz [Karol]
Karolewski
Karolinowicz
Karpaczewski
Karpiński
Karski
Kartel
Karwowski
Kasiński
Kasperski
Kastrecki
Kasztański [Kasztan]
Kawecki
Kawiński
Kawka
Kazimierowicz [Kazimirowicz]
Kazinas [Kaziunas, Kazunis]
Kazmierzan
Kazmirski
Kczewski
Kelisowski
Kellak
Keżeński
Kędzierski
Kierkowski
Kirszański [Kierzański]
Kisielewski
Kiszkiewicz
Klemczyński
Klementowicz
Klengowski
Klimas
Klimowicz
Klucznik [Klusznik]
Kobierski
Kobyliński [Kobylański]
Kobyliński
Kochański
Kociszewski
Koczan [Kocian]
Koczatkiewicz
Koczelski
Kogiński
Kojra
Kojrewicz
Kolankowicz
Kolanowski
Kolenda
Kolski
Kołacznik [Kołażniak, Kołaynik]
Kołodziej
Kołodziejczyk
Kołopaczek [Kołopatka,
Kołopuczko]
Kołucki
Komański
Komblewicz
Komocki
Konarzewski
Koncewicz
Konicki
Konkiel
Konkiewicz
Kopczyński
Koperski
Koreywo
Kormanowski
Kornacki
Koroski
Korsak
Korzeniewski
Korzyński
Kosiński [Cohinski]
Kosiorowski
Koski
Kossakowski
Kostecki
Koszarski
Koszenka
Koszucki
Kotowski
Kotuszewski
Kotwicki
Kowalczyk
Kowalewski
Kowalski
Kowiński
Kowziniecki
Kozak
Kozakiewicz
Kozakowski [Kosakowski]
Koziński
Kozłowski
Kozubowski
Kozyrski
Krajewski [Krajkowski]
Krakowski
Krapowski
Krasowski
Kraśnik
Kratczykowski
Krawcewicz
Krawiecki
Kremkowski
Kretowski
Krogeński
Krokowski
Królikiewicz
Krupczyński
Krupiński
Krupowicz
Kruszewski
Kruszyński
Krylczuk [Krylczuch, Kirylczuk,
Krzylczusz]
Kryłowski
Krymański
Krzeczkowski
Krzepiński
Krzońska
Krzywicki
Kubatka
Kubiak
Kubicki
Kubik
Kublicki [Kubicki]
Kuc
Kuchnowski
Kuchta
Kluczborski [Kudzborski]
Kuczka [Kuczko]
Kuczkowski
Kuczyński
Kudełko
Kufel
Kujawa
Kuksz [Kukszowski]
Kuliński
Kumarek
Kuncewicz
Kunicki
Kunowski
Kupcieński
Kuperski
Kupski
Kuratkowski
Kurczewski
Kurnatowski
Kurniewicz
Kurowski
Kuskowski
Kuszczak
Kuziński
Kuzior
Kwaskowski
Kwaśniewski
Kwiatkowski
Kwiatoszyński
Kwinta
Kwitek
Landerowicz
Lankowski
Lasocki
Laszyński
Ledóchowski
Lejbowski
Leliski
Lenartowicz [Leonartowicz]
Lenczewski
Lengowski
Leniecki
Lenkowski
Leński
Leontyk
Leszczyński
Leszeński
Leszkiewicz
Letocki
Lewandowski
Lewicki
Lewkowicz
Liberski
Lichnowski
Licki
Ligowski
Liniewicz
Linkiewicz
Lipiński
Lipnicki
Lipski
Lisiecki
Lisowski
Liszewski
Londowski
Lorkowski
Lubański
Lutnicki
Łamignat
Łangielski
Łański
Łapiński
Ławrynowicz
Ławrzyniec
Łąkowski
Łojewski
Łoniewski
Łopuszyński
Łosiewski
Łoszewski
Łowicki
Łoziński [Łożewski]
Łuczyński
Łukasiewicz
Łukomski
Łukowski
Łysakowski
Maciejewski
Mackiewicz
Maczowski
Madrakowski
Magniski
Majdrowski
Majewski
Majkowski
Makarenko
Makowski
Maksymowicz
Malankiewicz
Malanowski
Malbański [Majbański,
Maybański]
Malczewski
Malecki
Malewski
Malowski
Maluszko [Maluszka]
Małżeński
Manasterski
Marajski
Marczałowski
Marecki
Mareszako
Mariański
Markiewicz
Markowski
Marszewski [Marczewski]
Masłowski
Massalski
Matczewski
Matkowski
Matusewicz
Matuszewicz
Mazgajek
Medow
Melerowski
Mereński
Mesojad [Messojed, Miesojad]
Męciszewski
Miaskowski
Michalak
Michalski
Michałowicz
Michałowski
Miciński
Miecznikowski [Mieczykowski]
Mierosławski [Mirosławski]
Mierzejewski
Mikiński
Mikitin
Miko
Mikorski
Mikoszewski
Milewski
Miliński
Millerowski
Milwid
Miłaszewski
Miłkowski
Minginowicz
Minkiewicz [Mietnikiewicz,
Mingiewicz]
Misiński
Mistalski
Młodziński
Młynarek
Moczarski
Moczulski
Mogielnicki
Mokronowski
Mokrzecki
Mokworowski
Morawiecki
Morawski
Morski
Morzycki
Mroczkowski
Mucha
Multanowski
Murczyński
Mutański
Myszkowski
Myszyński
Nagorski
Nahorecki [Nadhorecki,
Hahorowski]
Narewski
Narkiewicz
Nawchenic
Newdzyński
Neyman
Neyssert
Niedźwiedzki
Niemkowski [Nemkowski]
Nieszkowski
Niewitecki
Niezabitowski
Niezgoda
Niwiński
Nowak
Nowakowski
Nowicki
Nowosielski
Nyko
Obszczeński
Obszczewski
Ochocki
Ogórek
Okołowicz
Olejniczak
Olejnik
Olendziak
Olesko
Olszewski
Opaliński
Opolski
Orchowski
Orłowski
Orzechowski
Osiecki
Ostrowski
Owczaszak
Pacewicz
Pachniewski
Pachurski
Paciorkowski
Paluszkiewicz
Paprocki
Paradecki
Parczański [Parczewski]
Paszkiewicz
Paszkowski
Patowski
Pawelak
Pawlikowski
Pawłowicz
Pawłowski
Pawłusz [Pawlicz]
Pągowski
Perkowski
Petrusewicz
Petrykiewicz
Petrykowski
Pęczkowski
Piasecki
Piątkowski
Piechocki
Piekutowski
Pietras
Pietraszewski [Piotroszewski]
Pietrulicz [Pietrulica]
Piłatowicz
Pimański
Piotrowski [Pietrowski]
Piotruszyński
Piwarski
Piwowarski
Pląskowski
Pieśniewicz
Plewa
Pluciński
Płoński
Podgórski
Podkowiński
Podlaski
Podleśny
Podlipny
Pogonowski
Poleński
Poleszczeński
Policki
Polka
Połszczyński
Poniatowski
Ponicki [Punicki]
Poniński
Popiołkiewicz
Porembski
Potocki
Powalski
Powaska [Powarski]
Ponański
Prochow [Prochorow]
Prokop
Proski
Prószyński
Przedpełski
Przemieniecki
Przemiński
Przewłocki
Przezwisko
Przeździecki
Przybylski
Przygałkowski [Pregałkowski,
Pryałgowski]
Przyjęcki
Przyłuski
Przyramowski
Puciata
Puckowski [Puczkowski]
Rabcewicz [Rabczewski,
Rampsewicz]
Raczkowski
Radecki
Radoński
Radyński
Radzik [Radzich]
Radziszewski
Radziwiłł
Rakowski [Ratkowski]
Ramer
Rapcewicz [Rapszewicz]
Rasiewicz
Raubów [Raubor]
Reczka [Reszka]
Regeński
Rembowski
Renacki
Richter
Ritski
Robostok
Roczyński
Rodowski
Rogaliński
Rogani
Rogowski
Rogoziński
Rokicki
Ronbowski
Rosieński
Rosiński
Rosocki
Rosołek
Rospondek
Roszak
Roszczewski
Roszczowski
Roszczyński [Rosiński]
Roszyński
Rozwadowski
Rożański
Rożnowski
Różycki
Rubenowicz
Ruchiński
Rudnicki
Rudziński
Rudzki
Rupcieński
Rusek
Rusiecki
Ruszewski
Rutkowski
Rybczyński
Rybicki
Rybiński
Rydecki
Rydzek
Rykleński
Rymkiewicz
Rymowicz
Rynk [Ryng]
Rynkowski
Rypiński
Ryszarski
Rzepnik
Rzeszewski
Rzewuski
Sadowski
Sadziński
Saleszyński
Salicki
Saliński
Saładykowski
Samojło [Samoyło]
Samoleński [Smoleński]
Samuel
Sanderski
Saniewski
Sarnowski
Sartowski
Sasiński
Sawicki
Schuller
Sembratowicz
Sendzimir
Senkowski
Seryński
Siedlecki
Siemaszko
Siemiatkowski
Sienkiewicz
Sierakowski
Sierpień
Sikorski
Siliński
Siramonowicz
Sklaski
Skarżyński
Skibiński
Skoda
Skoropadzki
Skoropiński
Skórek
Skrabiński
Skrzypczak
Sławiński
Słowiński
Sługocki
Smoleński
Smoliński
Smólski
Snitko [Snitka]
Sobieski
Sobolewski
Sochacki
Sokołowski
Sokoł
Sokólski
Soleszyński
Sosiński
Sosnowski
Spiski
Sroka
Srzelowski
Srzydlewski
Stachowski
Stamirowski
Staniecki
Staniewicz
Staniewski
Stanisław
Stanisławski
Stankiewicz
Stański
Stawiński
Stawowski
Stefanowicz
Stempkowski
Stempniewicz
Stempowski
Stenzel [Stensen]
Stepanow
Stolewski
Stoliński
Stowiński
Strasburski
Strelic
Strusewicz
Stryński
Strzyżowski
Stuart [Sztuart]
Studziński
Sturzycki
Stwoliński
Styczyński
Stygnicki [Stegnicki]
Suchodolski
Suchorski
Suliga
Sułkowski
Supron
Suproniak [Supranek]
Suski
Sutułowicz [Sutułowski]
Suwald
Szabajski
Szachowicz
Szchrajow [Szackrajow]
Szachulski
Szafner
Szafrański
Szambara
Szarkiewicz
Szatrak
Szatrawicz [Szatrawac,
Szatrawin]
Szczeszyński
Szczęsny de Włodek
Szczuka
Szeliński
Szelis [Szechist]
Szepielewski [Szczepietowski,
Szczepielewski]
Szepiński
Szewski
Szklarek
Szkudelski
Szlapa
Szmigielski
Szopiński
Szpakowski
Sztelcer
Szubski
Szukszta [Szuksda]
Szulczewski
Szulicki
Szumski
Szybiliński
Szydłowski
Szyliński
Szymanowski
Szymański
Szymborski
Szymkiewicz
Szymonow
Szymonowicz [Symonowicz]
Szyszka
Szyszko
Ścigalski
Świdziński
Świerzewski
Świętorzecki
Świniarski
Śwircz
Tański
Tapolski
Tarczewski
Tarnowski
Taszyński
Tatarowski
Tatur
Tawłowicz
Tawonowski
Teodorow [Fedorow]
Terajewicz
Teyszerski
Tkacz
Toczyski
Tomaszewski
Tomczyk
Tomkiewicz
Tomulejczyk
Torzecki
Toski
Trasenkiewicz
Traszewski [Traczewski]
Trojanowski
Trompczyński
Trynkiewicz
Trzciński
Trzeciak
Tuksewicz [Tuksiewicz,
Tukiewicz]
Turowski
Turski
Twarowski
Tyleński
Tylmanowski
Tymiński
Tymowski
Tyńczak [Tyńczuk]
Tyttenbron [Tyttenbrunn]
Ujazdowski
Ujejski
Uklański
Ulanicki
Umiński
Uranowicz
Urbanowicz
Urbański
Usak [Uszak]
Uszykiewicz [Asiekiewicz,
Usikiewicz]
Wachnicki
Wachowicz
Walenciak
Walentynowicz
Walewski
Walicki
Waligórski
Walka
Walkowski
Wański
Wapniarski
Wasilewicz
Wasilewski
Waszczuk
Watko
Wejnerowski
Wencki
Wereszczyński
Wern
Wernacki
Wesołowski
Węclewski
Wieczorek
Wieliczko [Weliszko]
Wieniewski
Wierzbiński [Wierzbicki]
Wieszczycki
Wietecki
Wiewiorowski
Wikiera
Wilamowski
Wilczyński
Wilkiewicz
Winacz
Winczewski
Wiszniewski
Wiśniewski
Wiśniowski
Witkiewicz
Witkowski
Witowicz
Włodek
Włodkowski
Włosek
Wnukowski
Wodkiewicz
Wojarowski
Wojciech
Wojciechowski
Wojczakowski
Wojewoda
Wojniak
Wojnowski
Wojszwiłło
Wojtarowicz
Wojtecki
Wojtkiewicz
Wojtowicz
Wojucki [Wojnicki]
Wolasewicz
Wolny
Wolski
Wołoka
Wonarski
Woronicz
Woroniecki
Wościński
Wotczyński
Woznowski
Woźnicki
Wójcikowski
Wróblewski
Wrześniewski
Wybranowski
Wyrogowski
Wysocki
Wysogórski
Wyskoiński
Wyszławski
Wyszyński
Wziątek [Wziontek]
Zabitowski
Zaborowski
Zagrodzki
Zajączek
Zajączkowski
Zalewski
Zamłyński
Zapolski
Zaporski
Zaremba
Zarembecki
Zarzycki
Zawada
Zawadzki
Zazynowski
Ząbkowski
Zboiński
Zborowski
Zbronczkowski
Zdanowicz
Zdański
Zdebel
Zdryński
Zegrzda
Zgorski
Zieleński
Zieliński
Zielkowski
Ziemski [Zemski]
Zileski
Zimmermański
Zuchecki
Zwierzyński
Zwolski
Zygarkowski
Zylewicz
Żakowski
Żałbachowski
Żbikowski
Żebrowski
Żeglicki [Żegliski]
Żeliński
Żerniewski
Żeromski
Żmijewski
Żórawski
Żubowski
Żuchowiecki
Żukowski
Żurkiewicz
Żychliński
Żyliński [Zyliński]
Żytko [Żytka]
* indeks nazwisk cytuję za stroną www.genpol.com
|
|
|